Piłka nożna – wszystko, co musisz zrozumieć na temat tej dyscypliny

Piłka nożna to popularna technika. Przepisy dotyczące tej aktywności sportowej nie są skomplikowane. Dowiedz się więcej o futbolu amerykańskim z naszym przewodnikiem! Blog Decathlon

Piłka nożna jest jednym z najważniejszych sposobów samokontroli w sporcie w całych Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Ten rodzaj gry wideo wyróżnia się na tle innych dyscyplin sportowych charakterystycznym stylem, trudnymi zasadami i sposobem liczenia punktów. Przez cały mecz piłkarski dwie drużyny walczą ze sobą na boisku, starając się zdobyć jak najwięcej czynników, umieszczając piłkę w polu punktowym przeciwnika. W tym artykule przyjrzymy się bliżej zasadom futbolu amerykańskiego, charakterystyce gry wideo i pochodzeniu tej niezwykłej aktywności sportowej.

Spis treści:

1. Jak dokładnie wyszły na jaw standardowe zasady futbolu amerykańskiego?
  2. Wytyczne dotyczące piłki nożnej – jaki jest cel gry?
  3. Metody pomiaru czasu graczy
  4. Jak grupa ocenia punkty podczas meczu?

Jak dokładnie weszły w życie podstawowe regulacje futbolu amerykańskiego?

Ze względu na nazwę dyscypliny, kilku zwolenników aktywności sportowej zdaje sobie sprawę, że futbol amerykański, rugby i piłka nożna mają zwyczajowe korzenie.przez link https://adikasklep.pl/2024/08/01/nfl-co-to-jest-i-jakie-sa-zasady-futbolu-amerykanskiego/ stronie internetowej Są to sporty piłkarskie uprawiane na Wyspach Brytyjskich w XIX wieku. Walter Camp został formalnie uznany za ojca futbolu amerykańskiego. Przybył na cały świat jako projektant przepisów i wymagań odróżniających piłkę nożną od rugby. Stało się to w latach osiemdziesiątych XIX wieku.

Pierwszy oficjalny mecz piłkarski rozegrano w 1869 roku w Nowym Brunszwiku, a pięć lat później odbyły się dwa mecze pomiędzy uczniami z Harvardu i McGill College. Wydarzenia te przeszły do ​​historii i dziś uważane są za początek futbolu amerykańskiego. Wiek XX przyniósł futbolowi ogromną popularność, co jednak doprowadziło do wielu kontuzji i zgonów. W związku z tym zaprezentowano wytyczne mające na celu zwiększenie poziomu bezpieczeństwa graczy. Niezwykle intrygujący jest także fakt, że nakrycie głowy stało się obowiązkowe dopiero w latach czterdziestych XX wieku. Ostatecznie około 1912 roku piłka nożna przyjęła formę zbliżoną do obecnych wymagań gry.

Ekspercka organizacja Football powstała w 1960 roku. W ramach tej samej organizacji rozwinęły się 2 seminaria - ogólnopolskie (składające się głównie z klubów NFL) i amerykańskie (ogólnie kluby AFL). Mecz o mistrzostwo między nimi stał się znany jako Super Dish.

Zasady gry w piłkę nożną – jaki jest cel gry wideo?

Futbol amerykański, nazywany także futbolem amerykańskim, to grupowa gra wideo, w której biorą udział 2 grupy po jedenastu graczy. Rywalizują ze sobą, starając się zdobyć jak najwięcej punktów. Istnieje kilka sposobów na zdobycie punktów, ponieważ możesz przechwytywać rundę, ciągnąć ją, kopać, rzucać i przekazywać z rąk do rąk pomiędzy graczami. Gracze mogą w rezultacie wykorzystać przenoszenie piłki przez linię bramkową, kopanie piłki zgodnie z celem przeciwnika lub rzucanie kuli do gracza w obszarze końcowym, zwanym obszarem zakończenia.

W przypadku połączenia następuje dogrywka w koncepcji tzw. „nagłej śmierci”, czyli do czasu, aż któryś z zespołów oceni czynniki wygrywające. W futbolu amerykańskim pewne zachowania zawodników są uważane za zabronione i mogą skutkować oskarżeniami nałożonymi przez sędziów. Polegają one m.in. na trzymaniu pretendentów, przeszkadzaniu graczowi od tyłu czy chwytaniu kratki na kasku. Kiedy sędziowie zauważają nielegalne zachowanie, sygnalizują to rzucając żółte flagi na boisko. Karą za paskudnego jest to, że grupa faulująca zrzuca zdobyte wcześniej podwórka, co może znacząco wpłynąć na przebieg meczu. Niezależnie od tego sport ten cieszy się dużą popularnością, a kibice futbolu amerykańskiego na całym świecie z zainteresowaniem śledzą potyczki zawodników na boisku.

Techniki pomiaru czasu graczy

W futbolu amerykańskim czas koloru ustalany jest nieco inaczej niż w innych sportach. Jedną z najbardziej charakterystycznych zasad jest zatrzymywanie zegara, dlatego mecz może trwać nawet 3 godziny. Pozwala to na wyrównane szanse obu drużyn i gwarantuje niesamowitą grę do jedenastej godziny. Do najważniejszych wytycznych dotyczących pomiaru czasu w futbolu amerykańskim należą:

1. Czas gry wideo obejmuje 4 kwarty, każda trwająca 15 minut. W każdym kwartale zegar działa, jednak w różnych scenariuszach może zostać przesunięty. Po pierwsze, zegar zostaje zatrzymany, gdy kula zostanie rzucona w górę lub gdy zostanie wywołany nieprzyjemny komunikat. Co więcej, zegar zostaje zatrzymany również wtedy, gdy grupa zdecyduje się na zmianę, a także przez całą połowę meczu.

2. W przerwie meczu następuje przerwa trwająca 12-15 minut. Przez cały ten moment grupy mogą odpocząć, a trenerzy mogą przeprowadzić krótkie konferencje.

3. Gdy gra dobiega końca, po każdej aktywności zegar zatrzymuje się, aby zapewnić obu drużynom równe szanse. Dodatkowo często zdarza się, że drużyny decydują się na topienie czasu aktualnego – świadome przetrzymywanie piłki przez daną drużynę w celu ograniczenia możliwości przeciwnika w zdobyciu punktów dalszymi czynnikami.

4. W przypadku pracy w godzinach nadliczbowych czas liczony jest analogicznie jak w przypadku czterech kwart. Niemniej jednak, zegar może zostać zatrzymany w dowolnym momencie, dopóki jedna z grup nie uzyska przewagi nad przeciwnikiem.

Jak oceniana jest grupa w trakcie gry?

Podstawową polityką piłki nożnej jest zdobycie większej liczby punktów niż drużyna przeciwna. Każda grupa ma cztery próby pokonania minimum 10 jardów i zdobycia punktów. W tym celu każda grupa umieszcza na obszarze 11 graczy, których można zmieniać dowolną ilość razy. Aby zdobyć punkty i uzyskać przewagę nad przeciwnikami, grupa uderzająca może skorzystać z trzech metod.

Zabawa w bezpieczeństwo i ochronę

Podstawową opcją jest gra w bezpieczeństwo i ochronę, która może zapewnić drużynie broniącej 2 punkty. Polega ona na szarżowaniu na atakującego gracza, który wprowadza piłkę do swojej strefy punktowej. Celem gry jest uzyskanie korzyści poprzez wyrzucenie piłki poza pole punktowe lub nakłonienie obrońcy do rzucenia jej na ziemię. Obrońca może dodatkowo zdobyć punkty od obrońcy, gdy jego zawodnik stara się utrudniać rozpoczęcie lotu, w wyniku czego piłka ląduje za linią bramkową drużyny zawiniającej.

Przyłożenie

Drugim sposobem jest zdobycie przyłożenia, zwanego przyłożeniem, które daje drużynie rozgrywającej możliwość zdobycia aż 6 punktów. W dalszej części manewru następuje konwersja. Polega na ustawieniu piłki na trzeciej linii trawnika lub w przypadku NFL, na drugiej linii podwórka drużyny broniącej. Gracz uderzający z rundą następnie próbuje wykonać wysokie kopnięcie, tak aby piłka nożna przeglądała poprzeczkę bramki pomiędzy swoimi komunikatami. Powoduje to dodatkowy czynnik po próbie (PAT).

Dodatkowo drużyna atakująca może podjąć próbę gry w dół pola, która zasługuje na dwa punkty i nazywana jest grą za dwa punkty. Jeśli wysiłek zdobycia dwóch punktów prowadzi do bezpieczeństwa w typowej grze, grupa otrzymuje tylko 1 czynnik.

Bramka z gry

Trzeci sposób polega na kopnięciu piłki do bramki, zwanej także koszem. Daje to drużynie atakującej szansę na zdobycie 3 punktów. Niemniej jednak, aby zdobyć bramkę, zawodnik powinien kopnąć piłkę tak, aby przeszła pomiędzy słupkami bramki i tuż nad poprzeczką. Tego rodzaju działanie można wykonać na dwa sposoby - z ziemi lub ze spadku. Tę strategię gromadzenia punktów stosuje się zwykle przy czwartej próbie lub gdy nie było wystarczająco dużo czasu na zdobycie gola.